Klasyczna linia UNIVERSE

Zadaszenie basenu składa się z zespołu segmentów poruszających się w obu kierunkach, które można według potrzeb teleskopowo zsunąć lub rozsunąć nad powierzchnią basenu.

universe1
Przesuwny system zadaszeń nie tylko pełni funkcje ochronne przed nie sprzyjającymi warunkami środowiskowymi (opady atmosferyczne zmniejszające pH wody, zanieczyszczenia uciążliwe do usuwania, niskie temperatury – nocą w chłodnych dniach lata, wiosny i jesieni – powodujące wychłodzenie wody w basenie) ale umożliwiają pływanie pod zadaszeniem w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

universe11

 

Walor mobilności zadaszenia – zsunięcie segmentów-umożliwia korzystanie w dni ciepłe i słoneczne zalet basenu odkrytego. W najwyższym segmencie można umieścić drzwi przesuwne, które mogą być alternatywą dla drzwi w ścianach czołowych, szczególnie wówczas gdy są one niskie.

universe16
Super niskim wariantem modelu Universe jest elegancka linia Elegant. Spełnia funkcję typowo ochronną, przy czym wysokość zadaszenia nadal umożliwia korzystanie z basenu przy jego pełnym zakryciu przez segmenty. Elegant to najnowsza linia zadaszeń wprowadzona na rynek europejski w 2002r.

universe6